הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שתי קוביות שוקולד ותה קר
 
אפשר להתאכזב לטובה מהבחינות של סוף סמסטר א', כך גילתה לתדהמתה הדר ליברוס, ומרוב התפעלות היא רוצה לשתף את הסובלים בתובנות שאספה
מאת הדר ליברוס | 08.03.2017
 

אני בחורה לחוצה במיוחד, בטח כשזה מגיע לציונים. לכן בתחילתה של תקופת המבחנים הראשונה שלי, שעוד מעט תסתיים, עשיתי חיפוש מקיף של הטריקים שיכולים לעזור לעבור אותה בהצלחה וברוגע, אז מה מצאתי? קודם כל הופתעתי מעצמי לטובה. ידעתי שלימודים אקדמיים שונים מהתיכון, אבל לא דמיינתי לי עד כמה.

 

כלל ראשון: להירגע. זה כנראה הדבר הקשה ביותר ברשימה, לקחת את העומס בפרופורציות, ולהבין שאם נהיה בלחץ, זה יגרום לכול התקופה הזאת להיות קשה יותר. זה לא קל, אבל יש לי תחושה אחרת מאשר בתיכון - אווירת הלימודים היא שונה, אולי בגלל שאני בחרתי להיכנס למסלול הזה, ובסופו גם בחרתי להיכנס לתקופת המבחנים הזאת, מה שהוביל אותי אפילו ליהנות במהלך הלמידה למבחנים שהיו לי עד עכשיו.

 

כלל  שני, לפני שאתם משתקעים לכמה שעות מול ערימת סיכומים, תציידו את עצמכם בשתי קוביות שוקולד מריר ומשקה קר, השוקולד הוא טוב יותר מכל חטיף אנרגיה אחר שתאכלו, הוא קליל, ישאיר טעם טוב בפה להרבה זמן וסופר טעים. לגבי המשקה הקר, רובנו אוהבים להיכנס ללמידה עם קפה או תה חם, גיליתי שמשקאות חמים משרים, עליי לפחות, תחושה מנומנמת שצועקת "מיטה!", בעוד תה קר לדוגמה, מרענן אותי ונותן לי את הדחיפה הנכונה להתחלת הלמידה.

עדיף להישאר נאמן לסיכומים הידניים, קריאת הטקסט לא משאירה אותו בזיכרון 
תצלומים: sxc

כלל שלישי. תכתבו. היום כשהחומר והסיכומים נמצאים על המחשב, הלמידה היחידה שאנחנו עושים היא על ידי קריאה, ברגע שקוראים את הטקסט הוא לא באמת נשמר בזיכרון עד הקריאה השלישית שלו, והזמן הוא קצר במיוחד, לכן אני נשארת נאמנה לסיכומים הידניים, ברגע שתכתבו לעצמכם בראשי פרקים על מה כול נושא מדבר, ותכתבו אותו במילים שלכם, אתם תזכרו את זה גם בזמן המבחן!

 

כלל רביעי, ללמוד לבד, ללא אנשים אחרים, למזלי הרב התחלתי את התואר בשלי עם חבורת חברות מדהימות, הכרנו ביום הראשון ללימודים ומאז דרכינו לא נפרדות, גילינו ששיחות טלפוניות על החומר הן הדרך היעילה ביותר לעבור על הכול כחזרה אחרונה לקראת המבחן, כול אחת מסבירה לשנייה מה היא יודעת ומתקנת בהתאם.

 

והכלל האחרון, כפיפות ברכיים או בשמם הספורטיבי סקווטים. נכון, תקופת המבחנים היא לא בדיוק הזמן הנוח ביותר לעשות ספורט, אבל כמו שכולנו בוודאי יודעים, פעילות גופנית מפעילה את הגוף המנומנם ומזרימה את הדם, ואנו אמורים בסופו של התהליך להיות ערניים יותר וחדים יותר, למרות זאת, עדיין קשה לי להוציא את עצמי מהחדר בזמן למידה ובטח ובטח קשה לי להגיע עד לחדר כושר.

 

בשל היותי מכורה לסדרות מתח אמריקאיות, כמובן שאני תמיד נודדת לכיוון הטלוויזיה אחרי שעה וחצי של לימודים, ומשתקעת שם לפחות לשני פרקים רצופים. לפעמים תופתעו לגלות כמה מידע קריטי אנחנו סופגים מהטלוויזיה (מי שלומד תואר בתקשורת כנראה לא יופתע לגלות). בסדרת המתח "אלמנטרי" שמספרת את סיפורו של שרלוק הולמס ממבט מודרני, ווטסון, שותפתו הנאמנה של שרלוק, עוזרת לו לפצח חקירה מייגעת במיוחד, מה שעוזר לה להתרכז במציאת הרוצח החמקמק אלו 100 כפיפות ברכיים בשעות הקטנות של הלילה.

 

100 כפיפות לא באות בחשבון, אחרת לא היו נשארות לי ברכיים, אבל הייתי חייבת לנסות, כל פעם שהעייפות נפלה עליי, עצרתי הכול, נעמדתי באמצע החדר ועשיתי 40 כפיפות, שתיתי כוס מים והסדרתי את הנשימה. נדהמתי לגלות שזה עבד. וכך, בתור סטודנטית שנה א', גיליתי לשמחתי שהמצב לא כזה נורא, הצלחתי לעבור חלק מהתקופה באווירה רגועה יחסית, ועדיין הצלחתי להוציא את האף כמה פעמים מהבית. עכשיו אני הולכת לעשות כמה כפיפות ברכיים עם כוס תה קר מול הסדרה שלי, עד המבחן הבא.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©