הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נקודת אור בים של חושך
 
למרות הכסף והשמות הגדולים של מכבי ת"א והפועל ירושלים, דווקא מכבי ראשון לציון מצליחה לבלוט בזירה המקומית והאירופית. ניב שמולי על משב הרוח המרענן של הכדורסל הישראלי
מאת ניב שמולי | 15.12.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אם הייתם אומרים לחובב הכדורסל הממוצע בשלב טרום העונה, שמתוך שלוש הנציגות של הכדורסל הישראלי באירופה, רק מכבי ראשון לציון תעלה לשלב הבא - הוא כנראה היה חושב שאתם הוזים. שלוש נציגות ישראליות החלו את דרכן במפעלים האירופים - מכבי תל אביב ביורוליג (המפעל הבכיר ביבשת) הפועל ירושלים ביורוקאפ (המפעל השני בחשיבותו) ומכבי ראשון לציון ביורופקאפ (מפעל חדש וממוקם שלישי).

 

חודשיים חלפו מאז פתיחת העונה, ונכון לכתיבת שורות אלה, מכבי ראשון לציון האלמונית היא היחידה שעברה שלב, בעוד שתי הנציגות האחרות, מכבי ת"א והפועל ירושלים, מוצאות עצמן בבעיה גדולה. הקבוצה הכתומה מציגה כדורסל אטרקטיבי ומשוחרר הנשען ברובו על התקפות מתפרצות, ומצליחה למלא בכל משחק את ההיכל שלה. מנגד, שתי הקבוצות הבכירות של הענף לא מצליחות לעמוד ברף הציפיות וגורמות לאוהדיהן תסכול ואכזבה.

 

אי העפלתה המסתמנת של מכבי ת"א לשלב הבא ביורוליג עלולה לשבור שיאים במועדון הצהוב. בקיץ נבנתה הקבוצה היקרה בהיסטוריה של המועדון, ונראה היה  שלקחי העבר הופקו עם הבאתם של ג'ורדן פארמר וטיילר רוצ'סטי, שהיו אמורים לפתור את בעיית הקליעה ממנה סבלה הקבוצה בשנים האחרונות, אולם לא כך הם פני הדברים. מתוך שבעה משחקי יורוליג, ניצחה מכבי תל אביב פעם אחת בלבד, ולאחרונה פוטר המאמן גיא גודס והוחלף בז'אן טבק.

נותן בימה לכישרונות צעירים ומקומיים, וזה אולי משמח יותר מכל. שרון דרוקר
תצלומים: לילך וייס, אתר מנהלת הליגה

עד כה עושה רושם שגם הקרואטי לא יוכל לתקן את הליקויים הזועקים לשמיים. אצל היריבה המושבעת מהבירה המצב לא נראה מזהיר יותר. לאחר הכישלון אשתקד בזירה האירופאית, רצו בירושלים לשחזר ימים כקדם, אך מצבם עגום. אלופת ישראל, למי ששכח, הספיקה להפסיד ליריבות קיקיוניות מליטא ומיוון, וגם היא נמצאת על סף הדחה, על אף הסגל המרשים והעמוק.

בקיץ האחרון היינו עדים לאחת מאליפויות אירופה המוצלחות שחוותה נבחרת ישראל. הנבחרת הציגה כדורסל משוחרר, נעים לעין, כזה שסחף אחריו מדינה שלמה עד  להדחה בשלב שמינית הגמר. רוב שחקני הנבחרת משחקים במכבי תל אביב והפועל ירושלים, ולכן השאלה המתבקשת היא איך זה שהקבוצות שלנו לא מצליחות באירופה? הסיבה לכך היא רמת האינטנסיביות והאגרסיביות, שלא מגיעה לרמה ביבשת.

 

הקבוצות הבכירות שלנו נופלות בהגנה (מכבי תל אביב סופגת 83.8 נקודות למשחק והפועל ירושלים 80.6 נקודות) ולא מראות את הקשיחות הנדרשת כדי להתקדם במפעלים השונים, בעוד שקבוצות שהיו בעבר אלמוניות יחסית הצליחו לעשות את קפיצת המדרגה. עם כל האהבה לכדורסל שלנו בארץ, חייבים להכיר בעובדות, ולהודות שהוא לא מספיק טוב ופיזי, כדי להגיע לשלבים הגבוהים באירופה. לרוב קבוצות הליגה אין סנטר בצבע, משחק ההגנה בליגה לא מספיק טוב, והזרים שחוגגים בליגה לא מצליחים להביא את אותה הרמה לאירופה. ואם אתם בכל זאת שואלים את עצמכם איך זה שהנבחרת הצליחה, התשובה היא בעיקר המאמן, ארז אדלשטיין, שהצליח ללכד את השחקנים ליחידה אחת.

 

בתוך כל החושך הזה - זוהרת נקודת אור אחת, וזאת מכבי ראשון לציון. דווקא הקבוצה של שרון דרוקר מצליחה לספק רגעי נחת לכדורסל הישראלי. אז נכון, אפשר לטעון שהיא משחקת במפעל השלישי בחשיבותו, אך העובדה שהקבוצה לא השתתפה באף מפעל אירופי מזה עשור, מעצימה את גודל ההישג. כשמסתכלים על הסגל הכתום, מגלים שהוא מעוטר בלא מעט כישרונות צעירים שמקבלים את הבימה, וזה משמח אולי יותר מהכול.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©